Geçen hafta yapılan camli saldırılarının ardından, Müslümanların barış içinde dua etmelerine yardımcı olmak için motosiklet grupları güçlerini birleştirdi.

Motosiklet grupları bile geçen haftaki Yeni Zelanda camiindeki Christchurch çevresindeki trajik ölüm çılgınlığından sonra bir şeyler yapma ihtiyacı duyuyor. Mongrel Mob, King Cobra ve Black Power gibi çeteler Cuma günü aralarındaki farkları bir kenara bırakıp, Cuma günü Yeni Zelanda’nın dört bir yanındaki camilerin önünde nöbet tutuyorlardı.

Yeni Zelandalı Mangu Kaha Aotearoa çetesinin kurbanlara ve ailelerine yardım vermek için geleneksel bir haka dansı başlatmasının ardından, geçen haftaki trajedinin tekrarlanmasının bu hafta tekrarlanmamasını sağlamak için rakip çeteler bir araya geldi.

Hamilton’da Jamia Mescidi Camii’ni korumayı öneren Waikato Moğol Mob başkanı Sonny Fatu, “Silahlı olmayacağız” dedi. “İçlerinde bulundukları geçit çevresini, kendilerini rahat hissetmeleri için diğer topluluk üyeleriyle barış içinde güvence altına alıyoruz.”dedi.

Waikato Müslüman Derneği başkanı Dr. Asad Mohsin “Toplumun farklı kesimlerinden, farklı ilgi alanlarından ve düzenlemelerden aldığı desteği takdir ettiğini” söyledi. Onları camiye gelip bizimle dua etmelerini memnuniyetle karşılıyoruz. İslam kapsayıcı ve yargısızdır. Onları insan olarak değerlendiriyoruz ve bize değer verdiklerini takdir ediyoruz. “

Buna insan doğası diyoruz. Ortak yarar için birleşme diyoruz. Geçmişteki, günümüzdeki veya gelecekteki günahları ne olursa olsun, bu motosiklet çeteleri, daha az korku hissetmeleri için inançlarını uygulamalarına engel olunan insanlara yardım etmek için iyi bir iş yapıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.