Hindistanda tanıtılan 2 Jawa motosiklet internet satışına sunuldu motosikletlerin popülerliği yüzünden şirket web sitesini kapatmak zorunda kaldı.

Aslen Hindistan’da üretilen bir Çek markası olan Jawa motosikletleri yakın zamanda piyasaya iki motosiklet sürdü: Jawa ve Jawa 42. Jawa motosikletleri üreten şirket olan Classic Legends Private Limited (CLPL), çok uluslu bir şirket olan Mahindra‘nın bir yan kuruluşudur. Mumbai merkezli üretim şirketi.

Hindistan’daki en büyük araç üreticilerinden biridir. 2016 yılında Jawa adını diriltmek için izin aldı ve CLPL üretime başladı. Şirket motosikletin ön siparişini vermek için çevrimiçi bir rezervasyon sistemi kurdu ve talep nedeniyle siteyi kapatmak zorunda kaldı. Hiçbiri üretim hattından henüz çıkmamış olan motosikletler, bir aydan biraz daha fazla bir sürede tükendi.

Jawa motosikletlerin Mart ayında başlaması planlanan teslimi ile şirket yılda 90.000 adetlik bir hedef üretim / satış belirledi. 300cc şık-klasik commuter segmentinde, doğrudan Royal Enfield ile yarışacak şekilde konumlandırılmış

Yeni Jawalar, 293cc tek silindirli sıvı soğutmalı DOHC 4 zamanlı motor ile çıkacak. 27 hp ve 28 nm tork, 6 vitesli şanzıman, ikiz peashooter egzoz, ön disk frenler (ABS! ile) ve arka kampana freni. Her ikisi de ıslak yaklaşık 170 kg (375 lbs) ağırlıktadır ve 14 litre (3.7 galon) tank kapasitesine sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir