Yeni Vespa Elettrica

Vespa Elettrica

Birkaç gecikmeden sonra, ilk elektrikli Vespa scooter nihayet üretime girmeye hazır. Vespa Elettrica, ilk olarak 2016’da EICMA’da, Piaggio’nun ümit vadeden üretiminin 2017’nin sonlarında başlayacağını duyurdu. EICMA 2017’ye bu yıl hızlı bir şekilde ilerledi ve Piaggio, siparişlerin ilkbahar 2018’de başlayacağını söyleyerek bazı değişiklikler ve daha teknik detaylar ile tekrar Elettrica’yı sundu. Elettrica, 1946’dan bu yana Vespa‘nın tarihi Pontedera tesisinde üretime hazır durumda. Elettrica, 1946’dan bu yana scooter üretiyordu. Ekim ayında siparişler, özel bir web sitesi aracılığıyla kabul edilecek. Piaggio, siparişleri 2019’un başlarında Amerikan ve Asya müşterileri için de açacağını söyledi.  
İlk araçlar, sadece Ekim ayı başından itibaren çevrimiçi olarak rezerve edilebilecek.
 

Vespa Elettrica

  Piaggio’ya göre elektrikli inovasyon, markaların ikonik yapısında sağlam bir hal alıyor ve bu da kentsel hareketlilik için yeni parametreleri belirliyor. Vespa Elettrica, yenilikçi machine-man ara bağlantı çözümlerini benimseyen ilk Piaggio Group ürünü olacak. En son EICMA’da sunulan programlara sadık kalan Piaggio Grubu, Eylül ayında Vespa Elettrica’nın üretimine başlayacak. Dünyanın en ünlü ve sevilen scooter’ının uzun zamandır beklenen elektrikli versiyonu, Vespa’nın 1946 ilkbaharında ilk kez çıkış yaptığı ve bugün de dünyanın bir tanesi olan Pisa eyaletindeki Pontedera tesisinde üretilecek. İlk araçların, Ekim ayı başında ve sadece çevrimiçi satın alma sistemlerine katılacak yenilikçi, her şey dahil finansman formülleriyle yalnızca çevrimiçi olarak yayınlanması mümkün olacaktır. Vespa Elettrica Eylül Ayında Üretime Giriyor

Vespa Elettrica

 
Vespa Elettrica daha sonra Ekim ayının başından itibaren piyasaya sürülecek ve Kasım ayında 2018 Milan EICMA fuarında tam pazarlama seviyesine ulaşacak.
  Satışlar Avrupa’da başlayacak ve daha sonra 2019’dan başlayarak Amerika ve Asya’ya genişletilecek. Vespa Elettrica, Piaggio Grubu için, araçlar ve insan operatörleri arasındaki yeni bir ara bağlantı zenginliği yönündeki ilk adımdır. Çevrede çalışan insanlar ve diğer araçların farkında olacak, operatörün potansiyel tehlikeleri ve fırsatları algılayabilmesi ve şehirlerdeki ulaşım altyapısının tasarımını geliştirmeye katkıda bulunacak gerçek zamanlı haritalama ve trafik verileri sunacaktır. En önemlisi, bu yeni nesil araçlar operatörlerini iyice bileceklerdir: anahtar delikleri olmadan onları tanıyacaklar, sürüş seçeneklerini önceden tahmin edecekler, yolda diğer cihazlarla ve araçlarla etkileşimde bulunacaklar ve bugün hayal bile edilemeyen kişiselleştirme derecelerine izin verecekler.  
Vespa Elettrica, dünya çapında İtalyan teknolojisinin çağdaş simgesi olarak piyasaya sürülecek.
  Vespa, elektrikli sürüşü benimseyerek, bir kez daha inovasyonun en iyileriyle birleşen bir stilin sembolü olarak kendini bir isim haline getiriyor. Vespa Elettrica sadece yeni bir elektrikli scooter değil. Günümüzün sanat eseri olup, Vespa dünyasının tüm değerleri, imajı, sosyal ve çevre dostu ruhuyla birlikte yaşamakta olan bir teknolojik çekirdek ile şimdi kentsel ortamımızın yaşam kalitesine daha da duyarlı. Vespa Elettrica kolay, doğal sürme anlamına gelir. Gelişmiş bağlantı ve sessizlik, kişiselleştirme ve erişilebilirlik, her zaman Vespa’ya ait olan ve bugün Vespa Elettrica’da tamamen elde edilen değerler anlamına gelir. Vespa markası bugün, son on yılda satılan bir buçuk milyondan fazla araçla tarihinin en başarılı anlarından birini yaşıyor. 2018’in ilk yarısı 30 Haziran 2017’ye kıyasla satış hacimlerinde yaklaşık% 10’luk bir artışla kapadı.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.