Uludağ Kamp…Kış kampı için bir haftadır hazırlık içerisindeydik. Neresi uygundur. Yağış durumu nedir? Yol durumu nedir? Bu araştırmaların sonunda Uludağ Çobankaya’da kamp kurmaya karar verdik ve bir bakmışız beklenen gün gelmiş.

Uludağ Kış Kampı

2 motosiklet 1 araba 5 kişi

Gönül ister ki 5 mevsim çadır sahibi olalım ama nerde 😀

Decahtlon dan aldığımız 2 oda 1 salon çadırımızı aldık. Bu çadırda 4 kişi konakladık. Diğer arkadaşımızın tünel tipi çadırı vardı. O da çift tente. (sürünerek çadıra girmek farklı bir hissiyat :P)

Çadırı biz rüzgardan korunaklı bir bölgeye kurduk. (çift tente 3 mevsim çadır. Hava durumu kötüleşirse gecemiz heba olmasın diye) etrafımızdaki ağaçların ulaşabildiğimiz kadar dallarındaki kar yığınlarını düşürdük. Konum olarak kesinlikle doğru konum değil. Ama bizim için uygun bir konumdu. (Buradan doğru kurulum hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.)

Uludağ Kış Kampı

İki oda için 2 adet 2 kişilik şişme yatak

Bunu almamızdaki amaç yerden yüksekte olmak. Genel bir bilgi; şişme yatak soğuk hava tutar üşütür. Evet üşütür ama yatak üzerine mat + 2 battaniye sererseniz ve uyku tulumunuz trimm -28 arktis ise kesinlikle üşümüyorsunuz (Kişiye göre hissiyat değişebilir. ) ve bolca yedek kıyafet aldık.

Uludağ Kış Kampı

Uludağ kamp ‘ta ne kadar kuru kalırsanız o kadar neşelisiniz. 😊

Uyku tulumunun konfor derecesi ne kadar – derece barındırıyorsa o kadar iyidir. Kaliteli bir uyku keyfinizi yerine getirir. Gece soğuktan dolayı uyuyamıyorsanız ızdırap dolu saatler sizi bekliyor demektir. Hava şartlarının kötüleşmesini öngörerek katlanır masa ve sandalyelerimizi de yanımıza aldık ki çadırın salon bölmesi olan orta kısımda havadan etkilenmeden sohbetimize devam edelim.

Uludağ Kış Kampı

Nitekim sabaha karşı 4 gibi azalan odun stoğumuzu bitirmemek adına çadırın içine sığındık

Kamp tüpü ile kahve hazırlarken içerisi zaten ısındı. (Çadır içinde ateş yakmak tehlikelidir.) Ayrıca yanımıza bolca odun aldık. Karda yerde ateş yakmak zordur. Bu sebepten dolayı ateş yakılacak alanı kazabildiğimiz kadar kardan arındırıp teneke & varil içerisinde ateşimizi yaktık. Közde patates bizim kamplarımızın kesinlikle vazgeçilmezi.

Uludağ Kış Kampı

Doğru şekilde yaparsanız ilerleyen saatlerde kamp keyfiniz artıyor. Hele ki açlık hissiyatınız artınca. 😊 Yanımıza aldığımız müzikçalardan gelen kısık sesli müzik, geceyi aydınlatan kamp ateşimiz, ateş etrafında keyifli dostlar. İnsan daha ne ister ki 😊

Doğru ekipman ile inanın yaz kamplarından çok daha keyifli geçiyor kar kampları…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir