SUZUKI V-Strom DL250’yi sizler için test ettik. Son yıllarda trend olmaya başlayan küçük cc Enduro sınıfının üst sıralarına doğru hızla yükselmekte olan Suzuki V Strom DL 250 incelemesi SDR Güveni Sürüş Eğitmeni Serdar Döner ile 2tekerci.com da. DL250 üstün özellikleri sayesinde 2tekerciler tarafından tercih edilecek bir model olacağı görülüyor.

Heybetli ve Akıllı

V-Strom 250/ABS “Heybetli ve Akıllı” bir tasarıma sahiptir. “Heybetli” güçlü hissettiren dengeli gövdesini, “Akıllı” ise kolay kullanım sağlayan modern ve pratik tasarımını ifade eder. Doğal olarak V-Strom 250/ABS Suzuki’nin ünlü DR-Z ve DR-BIG çöl yarışçılarına atfen sarı renk grubu ve benzersiz “gagası” gibi tasarım unsurları ile kardeşleriyle aynı maceracı DNA’yı taşımaktadır.  

Motor performansı

V-Strom 250/ABS’de kullanılan 248cm3 paralel çift silindir motor düşük ila orta tork aralığını en üst düzeye çıkarmak ve kontrol kolaylığı sunan güçlü bir sürüş sağlamak amacıyla kapsamlı analizler ve optimizasyon süreçlerinden geçmiştir. Elde edilen genel verimlilik sayesinde daha iyi yakıt ekonomisi ile birlikte en sıkı Euro 4 emisyon düzenlemelerine uygun temiz performans sunmaya da yardımcı olmaktadır. Tam dolu depo ile V-Strom 250/ABS yaklaşık 500km*1 menzile sahiptir.  

Çok fonksiyonlu gösterge paneli

Dönüş sinyalleri, uzun far, boş vites, arıza, ABS, devir göstergesi, soğutma sıvısı sıcaklığı ve yağ basıncı için LED göstergeler mevcuttur. Bu göstergeler kolay anlaşılacak şekilde tasarlanmıştır. LCD göstergelere aşağıda belirtilenler dahildir: Hız göstergesi, Takometre, Kilometre göstergesi, Çift günlük kilometre göstergesi, Vites konumu, Menzil, Ortalama yakıt tüketimi, Yakıt göstergesi, Devir göstergesi AÇMA/KAPAMA, Yağ değişim zamanı göstergesi, Saat.  

Ön cam

Kompakt ön camın biçimi, üst düzeyde koruma sağlayabilmesi için defalarca rüzgar tüneli testlerinden geçirilmiştir ve bu sayede daha konforlu bir sürüş için üst düzey etkili koruma sağlanmıştır. (Çantalar aksesuar olarak ayrıca satışa sunulmaktadır.)  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.