Günümüzdeki adı outdoor olan tüm aksiyonların tanımının  ”haytalık” olduğu günlerden tanıdığım aramızdaki en hayta arkadaşlardan biri bugünkü konuğum; Bilgin Yorulmaz. Alman bir anne ve Türk doktor bir babanın 50 yaşına merdiven dayamış çocuğu.

Kendi deyimiyle dedesinin sünnetinde hediye ettiği -eskiler hemen hatırlayacak- bir ”Pinokyo” bisiklet ile hikayeler başlıyor.

İleriki yıllarda dostum Bilgin’le beraber bisikletler, hayaller büyüyor.Rotalar uzuyor.

Yazının girişinden de anlaşılacağı üzere  eski dostum Bilgin Yorulmaz bir bisikletçi, hayatı boyunca hiçkimseyle yarışmamış gittiği tüm yolların keyfini çıkarmış, zamana karşı değil, ulaşacağı her son noktaya yaşanılması gereken her anı yaşayarak ulaşmış bir doğa aşığı.

Keşifçi ruhunu sadece bisikleti ile yaptığı seyirlerle kısıtlamamış, karadan ulaşamadığı yerlere denizden yol bulmuş.En son hatırladığım anısı; İstanbul-Yunanistan arasını kürekle geçtiği günler ki bu ”haytalık” 50’li yaşlarda yaşanıyor.

Sonuç olarak orta yaşlarda iyi bir bisikletçi, inatçı bir denizci, doğa ile uyumlu bir kampçı, bunların yanında harika bir baba ve benim eski dostum Bilgin Yorulmaz ile sohbet başlıyor…

  1. selim güçyiğit diyor ki:

    Bilgin beyi kutluyorum . Türkiyede bir çok kişi artık bisikletin kıymetini anlamaya başladı.Bilgin bey gibi kişiler tanıtıldıkca ülkemizde de eminim bisiklet sporu daha da sevilip gelişecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir