LÜKÜS HAYAT

    Lüküs Hayat ( Motosiklet Fiyatları )     Lüküs Hayat ( Motosiklet Fiyatları )   Bu yazımda size 1933 yılında ilk gösterimi yapılan Cemal ve Ekrem Reşit Rey kardeşlerin yazıp bestelediği(bazı rivayetlere göre sözlerini Nazım Hikmet’in hapis yıllarında yazdığı da söylenir) Türk Tiyatrosunun en önemli operetlerinden birini tanıtacağım… Şaka şaka tabi ki size bu operetten bahsetmeyeceğim nerede bende o vizyon…       Ben en iyisi konuya geleyim . Şimdi size desem ki motosiklete binmek neredeyse memleketteki en büyük ‘’lüküs’’ kalemlerinden biridir. Siz de hemen ; yok yahu hani motosiklet her anlamda makul fiyatlarla bir yerden bir yere en pratik ulaşım aracıydı diye sorarsınız değil mi ? Hatta üzerine de eklersiniz , arabaya göre uygun fiyatı , düşük yakıt tüketimi , uygun vergi oranları ve doğaya az karbon salınımıyla hem hızlı hem de konforlu bir ulaşım aracı değil miydi bu meret ? Keyif kısmına daha gelemedik bile onu da görüyorum dostlar. Lüküs Hayat ( Motosiklet Fiyatları )
Maalesef memlekette motosiklet dünya üzerindeki gibi hesaplı ve pratik bir ulaşım aracı olmaktan çıkıp adeta az bulunur bir havyar muamelesi görür olmuş…
Lüküs Hayat ( Motosiklet Fiyatları )     Lüküs Hayat ( Motosiklet Fiyatları ) Euro 4 buçuğu geçeli çoook olmuşken başımıza bir de yeni ÖTV düzenlemesi geldi arkadaşlar. Tasarı hayata geçerse 250 cc’den düşük motosikletlerin vergi oranı %8’den %22’ye . 250 cc’den büyük motosikletlerin vergi oranı ise %37’ye çıkartılacak. Sonuç olarak araçların fabrika çıkış fiyatlarının ülkemizde neredeyse 5 ile çarpılması bizi zaten zor durumda bırakırken bir de yeni düzenlemeyle birlikte iyice kabusa dönüşecek olan ÖTV belası belimizi iyice bükeceğe benziyor. Yalnızca bu olsa 2 teker sevdamıza ite kaka da olsa sahip çıkmaya devam edeceğiz ama bir de yakıt fiyatları var. Malum dünyanın en pahalı akaryakıtını kullanıyoruz . Artan sigorta ve kasko ücretleriyle motosiklete binmek adeta bir hayal olmaktan öteye geçemez oluyor.
Şanslı motosiklet sahiplerinin motorsikletleri de  neredeyse garajlarda durmaktan örümcek ağı bağlamış durumda…
  Lüküs Hayat ( Motosiklet Fiyatları )     Amacım moral bozmak değildi ama hepimizin içini ve cüzdanını kemiren bu konu gerçekten çok can sıkıcı. Önceden biraz pahalı motorlar için etraftan aldığımız o paraya araba alırsın eleştirileri artık neredeyse her motosiklet için geçerli olmaya başladı. Kısa bir araştırma yaparsanız sıfır km bir motosiklet sahibi olmanın bugün inanılmaz paralara mal olduğunu göreceksiniz…   Lüküs Hayat ( Motosiklet Fiyatları ) Bizi motosiklete binme keyfinden ve kolaylığından yoksun bırakıp otobüs duraklarında bekleten bu durumu düzeltmenin bir yolu var mı bilmiyorum yakında iki kişi ortak motora girme gibi örnekler görmeye başlayacağımızdan eminim. Bu niyette olan arkadaşlarla ortak platformlarda buluşmamız dileğiyle… Hoşçakalın …   İkinci el ve sıfır motosiklet ilanlarımızı gezmek için buraya tıklamanız yeterli !                  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.