Kendini siyah mı yoksa kırmızı mı hissediyorsun?

Açıkçası bir model seçtikten sonra renk, bir motosiklet alıcısının yaptığı en önemli seçimdir. Bazı markaların belli renkler olması gerektiği anlaşılıyor, öyle değil mi mesela Kawasaki?

Bazı durumlarda, renk kararını sizin için marka verir, ancak bazen şirketler size ikinci bir seçim seçeneği sunar, belki üçüncü bile! Tüm “KTM’ler turuncu ve Ducatiler kırmızıdır” söyleminin ötesinde, renkler de duyguları uyandırıyor, bu üreticilerin renklerin avantajlarından yararlanmak için dikkatli oldukları bir durum. Bu durum aynı zamanda renk takıntısı olanların istediği renkte motosikleti alabilmek için farklı markalar veya modellere yöneliyorlar mı sorusunu soruyor. Motosikleti benzer modelleri ile ayıran en önemli özelliği renkleri ve sonrasında aksesuar geliyor.

İstediğiniz motosikleti en çok arzu ettiğiniz renkte alma lüksüne sahipseniz, gerçekten şanslısınız. Peki bu durumda, motosikletinizin rengi sizin hakkınızda ne gösteriyor? Arkasındaki basit psikolojiyi inceleyelim.

Motosikletin Ne Renk Olmalı?

Her rengin bir anlamı var ama, önemli olan senin için anlamı. Kişiliğini yansıtmak zorunda değil. İnsanlar en çok hangi renk motosiket seviyorlar?

motosiklet rengi
Yamaha MT-09

Güçlü Siyah

Siyah, bir motosiklet için en popüler renk seçeneklerinden biri. Piyasada mevcut olan çok sayıda model, markalara göre genel bir renk seçeneği ve daha nötr, siyah bir seçenek sunuyor. Araçlarda siyah boya işi lüks, zerafet ve güç uyandırıyor. Hem seksi hem de güçlendirici, zarif siyah bir elbise veya iyi tasarlanmış siyah bir takım elbise düşünün. Tıpkı resimdeki Yamaha gibi… Siyah aynı zamanda kötü adamların rengidir – siyahla kaplı bir figürün varlığı ve gizemi vardır. Darth Vador, Ajan Smith ve Nazgülleri düşünün. Sonuçta, siyah bir motosiklet seçmenin nedeni muhtemelen fazla dikkat çekmeden,inceden fark edilmekten hoşlanıyor ya da üreticinin sunduğu tek lezzetli renk seçeneğinin bu olduğundandır. Siyah bir motosiklet ve siyah bir kask ile motosiklete herhangi bir aksesuar katmadan bile seksi bir görünüm elde edilebilir.

motosiklet rengi

Farklı Gümüş

Daha göz alıcı ve parlak bir renk elde etmek zorunda değilsiniz. Oh, ve kirli olduğunu göstermesi de daha uzun sürüyor. Gümüş / gri bir motosiklet seçmek güvenli bir şekilde insanların dikkatini çekmeden gezmeyi sağlıyor. Dikkat çekmeyi sevmeyen biri için harika bir renk yada sürekli aracı yıkamak istemeyen biri için. Gümüş bir motosiklete sahip olmak sizi pratik zekalı ve biraz bilgi sahibi biri haline getiriyor. Touring motor renkleri için gayet uygun bir renk olabilir.

motosiklet rengi

Beyaz Şövalye

Beyaz renkle ilişkili bir saflık ve temizlik kavramı var. Son yıllarda, rengin bir araçta sağladığı şıklık, modaya uygun ve yüksek bir görünüme dayanan belli bir demografi ile popülerlik kazanmıştır. Beyaz ayrıca parlak zırhlı şövalye gibi dürüstlüğü ve iyiliği (siyah ve kötünün aksine) temsil eder. Beyaz bir motora moto aksesuar takmayakta hoş olmaz o sadeliği ve saflığı bozar. Beyaz renkte bir motor almayı düşünüyorsan trendi seviyorsun ya da her hafta sonu motosikletini yıkamak zorunda kalıyorsun. Galiba ikiside 😀 Bakım önemli…

motosiklet rengi
Suzuki Gixxer

Güvenilen Mavi

Motosiklet rengi olarak çok yaygın olmasa da, mavi, sakin, güven, sadakat ve samimiyet gibi birçok rahatlatıcı duygu uyandırıyor. Daha canlı elektrik tonlarından zengin, derin kraliyet olanlarına kadar, kullanılan birçok farklı mavi renk tonları var. Tüm bu huzurdan bahsetmek, mavi motosikletlerin sıkıcı olduğu anlamına gelmez; Gixxer’a bakın. Mavi renk paletindeki bir motosikletleri tercih ediyorsanız, yüksek olasılıkla Japon motosikletlerinden hoşlanıyorsunuzdur.

motosiklet rengi
Kawasaki Ninja

Sakin Yeşil

Yeşil renk genellikle doğa, huzur ve iyi şans ile ilişkilendirilir. Ancak motosiklete gelince, çoğunlukla bir şey ifade ediyor. Team Green hemen hemen yüksek enerjili bir renk tonu anlamına gelen bu imzanın parlak yeşilinin tekeline sahipti. Ancak yeşil, eski zamanların cazibesini artıran daha klasik bir İngiliz yarış tonudur.

Kawasaki’nın KRT retina yeşilini açmadığı sürece yeşil, sakinleştirici bir etki yaratır. Motosikletinizde yeşil renk iki şey anlamına gelebilir: Eski İngiliz cazibesini seviyorsunuz veya Kawasaki yarış yakımının bir üyesi olarak poz vermeyi seviyorsunuz.

motosiklet rengi
Triumph Street Cup

Eğlenceli Sarı

Sarı, eğlenceli, güneşli, sıcak ve aydınlıktır. Dikkat çekiyor ve gitmesine izin vermiyor. Motosiklet için iyi bir şey olan yüksek görünürlüklü bir renktir. Sarı renkle ilişkili kişilik özelliklerine gelince, bunlar oldukça zekidir. Renk genellikle, hedeflerini gerçekleştirmek için aklını kullanan, ağ kurma ve problem çözmede iyi olan, aynı zamanda kibirli, iddialı ve züppe olan biriyle ilişkilidir. Bununla ne kadar ilgilisin?

motosiklet rengi

Popüler Turuncu

Turuncu motosiklet düşünüyorsanız, olasılıkla bir KTM hayal ediyorsunuzdur. Kawasaki’nin yeşile sahip olması gibi KTM de turuncu renginin tekelleşmesinde oldukça başarılı oldu. Renk, yüksek enerjili, genellikle tanınmış ve gösterişli insanlarla ilişkili olan ve popülerlikten uzak durmayan yüksek oktanlı kişileri yansıtıyor. Markanın asıl en zorlu off-roader ve sokak dövüşçülerinden bazılarını üretmeye odaklandığı göz önüne alındığında, renk uyumu gayet doğru geliyor.

motosiklet rengi

Tutkulu Kırmızı

Kırmızının bir aracı hızlı yaptığını söylemediler mi? Kırmızı, tutkunun, hareketin ve hızın rengidir. Polis memurları da dahil olmak üzere kafaları döndüren renk. Sonuç olarak, bizi hızlı gitmek istememizi sağlayan motosikletin rengi mi, yoksa kırmızıya kaplamayı sevdiğimiz motosikletin bu etkiye sahip olması mı etkiler? Kırmızı, üreticilerin hız ve yarış önermek istediklerinde kullandıkları bir renktir.(kırmızı aksan, logolar, jantlar, vb. düşünün) Duygusal motosikletlerle mükemmel şekilde eşleşen duygusal bir renktir. Kırmızı bir motosiklet satın almak sizi hızını seven ve motosikletinizi biraz daha sık kullanmaya başlayan sık sık bakım yapan birine dönüştürebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.