Tatilinizi geçirmek için en iyi dostunuzu da yanınızda götürmek, onu evde bırakmadan, aklınız arkada kalmadan seyahat etmek, yaşadığınız güzel anları onunla da paylaşmak istiyorsanız listemize bir göz atın.

Köpeğinizle Kamp Yaparken İhtiyacınız Olabilicek Tavsiyeler

Seyahat ederken sevgili dört ayaklı arkadaşlarınızı geride bırakmak her zaman zordur. Yürüyüş yaparken, yüzerken ve açık havada harika bir yerde oynarken, köpeğinizin evde sizi bekliyor olması çok üzücü. Sadece biraz ileri düzeyde planlama ve köpek dostu bir varış noktası sayesinde arkadaşınızla paylaşabileceğiniz tüm maceraları bir düşünün.

Gelin hep birlikte, evcil hayvanlarla kamp yaparken ihtiyacınız olabilecek tavsiyelere bir bakalım.

Evcil Hayvanınızı İyi Tanıyın

Köpeğinizle Kamp Yaparken İhtiyacınız Olabilicek Tavsiyeler

Burada bahsettiğimiz tanıma, evcil hayvanınızın sadece kendi bölgesindeki davranışları değil, farklı bölgelerde ve doğadaki davranışları için de geçerlidir. Hayvanlar için kendi alanları dışına çıkmak zevkli fakat bir o kadar da stresli ve sıkıntılı bir deneyimdir. Bu bakımdan kampa gitmeden önce hayvanınızın doğada sizinle birlikte ve serbest dolaşır hallerini gözlemleyin. Köpeğinizin eğitimli, kedinizin sözünü dinler olması kamp yerinde oldukça önemli olacaktır. Özellikle çadır ve diğer ekipmanlarınızı kampa gitmeden önce evde ya da arka bahçenizde köpeğinizle beraber kullanmakta iyi bir fikir olabilir.

Köpeğinizin Özgürlüğüne Göre Hazırlanın

Köpeğiniz için tasma kullanmanız onun güvenliği için çok önemli. Belki kısa süreli duraklamalarda, şehir içinde köpeğinizi kısa bir tasma ile bağlıyorsunuz. Ancak doğada hayvanınızı serbest bırakmanız veya bağlayacaksanız dahi uzun bir tasma ile bağlamanız tavsiye olunur.
Hayvan bilmediği bir doğal koşulda, farklı bir yerde, kısa bir tasma ile daha fazla huzursuz olacaktır. Bu bakımdan mümkün olduğunca uzun bir zincir, tasma veya bağ tercih edin.

Köpeğinizle Kamp Yaparken İhtiyacınız Olabilicek Tavsiyeler

Sağlık

Doğal ortamda kan emici haşerelerin, bazı parazitlerin veya hastalıkların bulaşması ve evcil hayvanınızı yakalaması çok daha olasıdır.Kampa gitmeden önce köpeğinizin aşı ve parazit uygulamalarının tam olduğuna
emin olun.Kene, bit gibi kan emicilere karşı aşı yanında, damla, ilaç gibi sentetik çözümler olduğu gibi esansiyel yağ, hidrosol gibi doğal çözümler de bulunabilmektedir. Lyme gibi bu haşerelerden buluşabilecek hastalıklara karşı önlemlerinizi tamamlayın.Kendiniz için olduğu gibi köpeğiniz için de ilk yardım kitinizi çantanızdan eksik etmeyin. İmkanınız varsa hayvanlar için verilen ilkyardım kurslarına katılmanız harika olur. Gideceğiniz alanın zemin koşullarına göre (kayalık, sıcak kum vb.) köpeğinizin patilerine de dikkat etmelisiniz.

Konaklama İçin Onun Yerini de Ayarlayın

Köpeğinizle Kamp Yaparken İhtiyacınız Olabilicek Tavsiyeler

Çoğu evcil hayvan dışarıyı sevse de kapalı alanda uyumaya alışkındır. Yanınıza hayvanınızın evdeyken üzerine yattığı bir yastık veya battaniye alın.Kamp yerinde ona da küçük bir çadır, bir kapalı alan veya araç içerisinde bir yatak yapıp, döşeğine de hayvanınızın eşyasını yerleştirin, uyku yerini hazırlayın.

Kamp Yerinizi Doğru Seçin

Köpeğinizle Kamp Yaparken İhtiyacınız Olabilicek Tavsiyeler

Öncelikle vahşi doğa mı yoksa kamping alanları mı buna karar verdiyseniz, her kamping alanına evcil hayvanla girilemeyeceğini hatırlatalım.
Evcil hayvanla girilebilen konaklama yerleri genelde bunu internet sitelerinde belirtiyorlar. Gitmeyi düşündüğünüz yerin evcil hayvan kabul edip etmediğini arayıp sorarak öğrenin. Çoğu hayvan dostu işletmenin de kendi hayvanları olduğunu unutmayın ve önceden hangi hayvanları olduğunu sorun.Örneğin tavuklara karşı yırtıcı, kedilere karşı agresif olabilecek bir köpeğiniz varsa ona göre tercih yaparsınız.

Vahşi doğada kamp için ise gideceğiniz yerin coğrafi yapısı, vahşi hayvanları gibi koşullar değerlendirme açısından önem taşır.

İhtiyacınız Olacak Temel Ekipmanlar

Yemek-su kapları, kayışı, künyesi ve şehirde olduğu gibi doğada da önemli dışkı torbasını yanınıza aldığınızdan emin olun. Bunlara ek olarak; havlu, ödül maması, ışıklı ya da fosforlu tasma, havaya göre kıyafet ve onun sevdiği bir oyuncağını da beraberinizde götürmeniz iyi olacaktır.

Tüylü Dostlarınız İle Rahat Edebiliceğiniz Bir Kaç Kamp Alanını Sizler İçin Derledik:

Morkoyun Bungalov & Çadır Kamp / Mordoğan

Köpeğinizle Kamp Yaparken İhtiyacınız Olabilicek Tavsiyeler

Tarihi Karaburun yarımadasının ortalarında yer alan kıyı kasabası olan Mordoğan’ın Çamlık bölgesinde, çam ve zeytin ağaçları altında hizmet veren bir bungalov ve çadır kamp alanı olan Morkoyun Bungalov & Çadır Kamp, oldukça popüler bir hayvan dostu tatil yeri. Denize yakın mesafede bulunan, hayvanınızla yürüyüşe çıkabileceğiniz ya da kamp alanında keyifle vakit geçirebileceğiniz bu aile işletmesinde, evcil hayvanınızdan ek ücret talep edilmiyor.

Web: http://morkoyunkamp.com

Kaş Camping

1981 den beri Club Kaş Camping doğal ortamı ve sıcak yüzüyle sizinle beraber. Hem dinlenmeniz hem yenilenmeniz için.Kaş’a yürüme mesafesi kadar yakın ama günlük hayatın tüm zorluklarından kilometrelerce uzak.İster modern ahşap evlerimizde, ister karavan veya çadırınızda tatilin tadını çıkarın. Hem tesis süper, hem de genel müşteri profili hayvansever.

Web: https://www.kaskamping.com

Seles Camping

Köpeğinizle Kamp Yaparken İhtiyacınız Olabilicek Tavsiyeler

Yaklaşık iki dönüm arazi için, 55 tane badem ağacının gölgesi altında, püfür püfür esen bir serinlikte.Çok eski bir köy evini restore edilmiş ve bu köy evinin 4 odasını siz misafirler için hazırlanmış.Köy evimizin yanı sıra ahşap evler, bungalov ve çadırlar tasarladık, bahçemize yerleştirdik.Kaş’ta yer alan evcil hayvan dostu Seles Camping’de hayvan dostlarınızla tadilin tadını çıkarabilirsiniz.

Web: https://t7400t.wixsite.com/seles/hakkimizda

Akaleos / Kaz Dağları

Zeytinli Deresi’nin hemen kenarına kurulmuş bir kamp alanı. Ülkemizin doğa harikalarından biri olan bu kamp alanında evcil dostunuzla unutulmaz bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz.

Glamping Nedir? Nasıl Yapılır?

İzmir Kamp Alanları

Antalya Kamp Alanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.