Milli sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu, Dünya Superbike Şampiyonası’nın İspanya’daki 6. ayağının ikinci yarışında 3. oldu.

Seriyi domine eden Aruba.it sürücüsü Alvaro Bautista’nın henüz yarışın başında düşmesinin ardından Michael van der Mark ile Jonathan Rea arasında liderlik mücadelesi yaşandı.

Rea bir ara lider olsa da van der Mark liderliği ele geçirdi ve yerini rahat bir şekilde korumayı başarıp ardından fark açarak kazanmayı başardı. Bu, van der Mark’ın bu seneki ilk zaferi oldu.

Bautista’nın yokluğunda büyük avantaj yakalayan Rea, bu avantajı kullanamadı ve van der Mark’ın arkasında ikincilikle yetinmek zorunda kaldı.

Aradığın Kask Modelleri 2tekerciden.com’da!

Yarışa 7. sıradan başlayan gururumuz Toprak, yarışın başında van der Mark ile Rea’nın hemen arkasında yer alsa da ilerleyen bölümde farkın açılmasına engel olamadı ve 3. sırada yarışı noktaladı. Toprak böylece bu seneki 2., kariyerindeki ise 4. Superbike podyum sonucunu almış oldu. Toprak, dünkü beşinciliğin ardından bugün 3. olarak hafta sonundan çok iyi puanlarla ayrıldı.

toprak rozgatlıoğlu

Michael Rinaldi yarışı son bölümdeki atağıyla 4. olurken onu Haslam ve Cortese takip ettiler.

Yarışın ortalarına kadar Toprak ile üçüncülük mücadelesi veren Marco Melandri ve Chaz Daviez birbirleriyle temas ederek yarış dışı kaldılar.

Yarış, son bölümde Ryuichi Kiyonari’nin kazası sonucu sallanan kırmızı bayrak nedeniyle 2 tur erken tamamlanmış oldu.

Sezonun 6. hafta sonu geride kalırken Bautista 300 puan ile lider durumda. Rea 38 puan geride 2. sırada yer alırken 95 puana çıkan Razgatlıoğlu 7. sıraya yükseldi.

Jerez'deki 2.Yarışta Toprak 3. Oldu

Kaynak : tr.motosport.com ,www. worldsbk.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.