Başka bir taraftar, sürücüler yaklaşırken sabotajı geri almak için çarpışma riskine rağmen yola atlayıp bisikleti çekti.

Giro d'Italia 'da Yarış Esnasında Bisikletli Sabotaj  - Video

Kapüşonlu bir adamın yaklaşmakta olan yarışın önüne bir bisikleti atmasından sonra 18. sahnede Giro d’Italia’daki bir izleyici tarafından potansiyel bir felaketin önüne geçildi.

Yarış komiserinin arabasının, son sahnesinin galibi Damiano Cima’yı içeren üç sürücünün ayrılmasının önünde geçtikten hemen sonra, bir adam parkurun ortasına doğru yürüdü ve bisikleti oraya attı. Birkaç dakika sonra, başka bir seyirci koştu ve bisikleti oradan aldı ve sürücülerin yolundan güvenle çıkardı. Olayı gösteren televizyon kayıtlarından, yaklaşık 61 km uzunluğa kadar meydana gelen görüntüden, kasıtlı olarak olası sabotaj eylemi, Conegliano’nun içinde veya dışında, ilk ara sprintin yakınında gerçekleşti.

son sahnesinin galibi Damiano Cima’yı içeren üç sürücünün ayrılmasının önünde geçtikten hemen sonra, bir adam parkurun ortasına doğru yürüdü ve bisikleti oraya attı. Birkaç dakika sonra, başka bir seyirci koştu ve bisikleti oradan aldı ve sürücülerin yolundan güvenle çıkardı. Olayı gösteren televizyon kayıtlarından, yaklaşık 61 km uzunluğa kadar meydana gelen görüntüden, kasıtlı olarak olası sabotaj eylemi, Conegliano’nun içinde veya dışında, ilk ara sprintin yakınında gerçekleşti.

Bu da dikkatinizi çekebilir : Ackermann Takımının Giro d’Italia Yarış noktasını Hak Ettiğini Kanıtladı !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.