Motosiklet filmleri arasında en sevilenleri sizler için derledik. Sizde sevdiğiniz filmleri yorumlarda yazabilirsiniz…

The Girl On A Motorcycle (1968)

En Sevilen Motosiklet Filmleri imgi

Tek parça deriden oluşan tulumu, kaskı ve eski sevgilisinin zihnini meşgul eden hatıralarıyla yollara düşen Rebecca’nın hikayesini anlatan dönemin efsene aktörü Alaın Delon’unda oynadığı Neredeyse tamamı bir motosikletin üstünde geçen film durmayan ritmi ile sinema tarihine adını yazdırmıştı. Motosikletle ilgili her şeyin sadece bir aksiyon değil bir nevi yaşam biçimi olduğunu da kanıtlayıp muhteşem soundtrack’iyle bir adım daha öne çıkan Motosikletli Kız 60’lı yıllara alternatif bir bakışla göz atmayı da ihmal etmiyordu.

 Easy Rider (1969)

En Sevilen Motosiklet Filmleri imgi

İki maceraperest motorcu Amerika’nın güneyine doğru dumanlı bir yolculuğa çıkarlar. Yolculukları esnasında Amerikan ruhunu rüzgar gibi arkalarına alıp, ülkenin farklı yüzleriyle karşılaşırlar. Otostopçular, değişik mola yerleri ve hayatlarına girip çıkan her şey onları yollara daha fazla bağlar. Peter Fonda, Dennis Hopper ve Terry Southern tarafından yazılan, katıksız bir yol filmdir. 68 kuşağının yollara ve özgürlüğe duyduğu bağlılığı anlatan bu filmden etkilenip  Amerika da motosikletleriyle yollara düşenler sayesinde zor bir dönem geçiren Harley Davidson  satış rekorları kırmıştır.

https://youtube.com/watch?v=GwST6mpT7Ds%3Frel%3D0

On Any Sunday (1971)

En Sevilen Motosiklet Filmleri img

OnAnySunday, Bruce Brown’un yönettiği, motosiklet sporu hakkında 1971 tarihli bir belgesel filmidir. Farklı yarış biçimleri için ihtiyaç duyulan yetenekleri, farklı tipte motosiklet sürücülerinin kişiliklerini anlatan motosiklet sevmeyenlere bile motor aldırabileceği iddia edilen filmdir.

 Harley Davidson and the Marlboro Man (1991)

En Sevilen Motosiklet Filmleri imgi

Harley Davidson, tamamen kendine özgü giyimiyle, sert karakteriyle, kendine has bir motorsikletçidir. Marlboro Man ise eski bir rodeocudur. Hayatlarını içerisinde geçirdikleri bir bar borçlar nedeniyle kapanmanın eşiğindedir. Bu da tüm hayatlarının değişmesi anlamına gelecektir. Bu barı kurtarmak adına, ikili, bir banka soygunu planlamaya başlarlar. Ancak oldukça tehlikeli bir bankayı seçmişlerdir.

Biker Boyz (2003)

En Sevilen Motosiklet Filmleri imgi

Cali’nin Kralı lakabıyla tanınan Manuel Galloway, gündüzleri avukatlık, iş adamlığı gibi konumlarda gömlek, gravat tarzı bir yaşam süren, geceleri ise kasklarını takıp motorlarına binen, Afrika kökenlilerin ağırlıkta olduğu cool bir motorsiklet kulübüne liderlik yapmaktadır. Yaklaşmakta olan şampiyona Kralın adamlarını harekete geçirir… Dreamworks yapımı film, çağdaş bir western olarak nitelenir.

Torque (2004)

En Sevilen Motosiklet Filmleri img

Motorlu çetelerin dünyasına eğilen film, Cary Ford adındaki bir motorcunun kaçışını anlatıyor. Çok tehlikeli bir çetenin liderinin kardeşini öldürmekle suçlanan Cary Ford, hem polisten hem de çetenin lideri Trey’den kaçar.Filmde oldukça etkileyici motor sahneleri vardır . tempo hiç düşmez.

The Motorcycle Diaries (2004)

En Sevilen Motosiklet Filmleri img

1950’li yılların başlarında Ernesto ve Alberto adlı iki genç, Arjantin’in başkenti olan Buenos Aires’ten bir motosikletin tepesinde yola çıkarlar. Ernesto;  o zamanlarda Dünyanın tanımadığı ama hepimizin çok iyi bildiği Che Guevara dır . Film Che nin gençliğinde arkadaşıyla  yapmış olduğu güney Amerika seyehatinin gerçek hikayesini anlatır.    Motorları ile birlikte  Artık yeniden halka içiçedirler. Bu durum, Latin Amerika’nın düşündüklerinden çok daha farklı bir yer olduğunu onlara fark ettirecektir. Kıtanın yaşadığı acılar, çarpık kentleşme, adaletsizlikler, yolsuzluklar, bu iki genci değiştirecektir. Bu sürprizlerle dolu yolculuk, sadece bu iki genç adamın değil, bir sürü ulusun kaderini değiştirecektir.

SuperCross (2005)

En Sevilen Motosiklet Filmleri img

Yerçekiminin geçerli olamadığı gerçek üstü bir yarış sizleri bekliyor.KC ve Trip Carlyle kardeşler yakında yapılacak olan büyük ödüllü motorsiklet yarışına katılacak olan sınırlı imkanlara, limitsiz potansiyele ve şampiyonluk rüyasına sahip motorsiklet tutkunlarıdır. KC nin gözünü para hırsı bürüyüp sponsorlarla anlaşınca, iki kardeş birbirlerine rakip hale gelirler. Ancak trajik bir kaza yarış hayallerini tehdit eder ve kardeşler aralarındaki sorunları bir kenara bırakıp damalı bayrağı yakalamak için birlikte amansız bir mücadele vermek zorunda kalırlar.

Dust To Glory (2005)

En Sevilen Motosiklet Filmleri img

Baja 1000 şampiyonasının belgeselidir. Baja 1000 Meksika’nın Baja kentinde düzenlenen ve yüzlerce off-road yarışçısı ve hayranını çeken bir şampiyonadır.

The World’s Fastest Indian (2005)

En Sevilen Motosiklet Filmleri img

Film biyografi tarzında ve  Yeni Zelanda’da 25 yıl boyunca motorsikletinin hızını arttırmak üzerinde çalışan  1920’den itibaren bu tutkuyla yaşamış biri olan Burt Munro nun hikayesidir. Elindeki eski İndian marka motosikletini kendi imkanlarıyla geliştirip   tek hayali olan motorsikletini Bonneville Salt Flats’e kadar götürüp ne kadar hız yaptığını görmektir. 1960’ların başında geçirdiği bir kalp krizi yaşamını tehdit eder. Bunun üzerine hayalini gerçekleştirmek adına  evini ipotek ettirir ve Los Angeles’a gider. Kendine eski bir araba alır ve motrunun hızını test etmek için Utah’a doğru yola koyulur. Yol üzerinde karşılaştığı insanlar, onun açık yürekli ve dostça tavırlarından çok etkilenirler. Öldüğünde efsaneleri ve rekorları ile anılan biri olur.

Wild Hogs (2007)

En Sevilen Motosiklet Filmleri img

Stresli işlerinden ve aile sorumluluklarından iyice bunalan ve kaçma yolları arayan orta yaşın üzerindeki dört kafadar, uçsuz bucaksız derin Amerika’ya açılmanın ve onu keşfetmenin getireceği tarifsiz özgürlük duygusunu bir an önce tatmak için sabırsızlanmaktadır. Ancak motosiklet selesi yerine rahat koltuklara alışkın olan dostlarımız, hayatlarının bu en büyük macerasında tahmin ettiklerinden çok daha farklı bir dünyayla karşılaşırlar. Özellikle de gerçek bir motosiklet çetesinin reisi olan Del Fuegos ile yarıştıklarında acemilikleriyle onu fazlasıyla eğlendirirler.Macera,adrenalin ve heyecan ararken kendilerini asla unutamayacakları bir yolculuğun içinde bulmuşlardır.

Long Way Round (2007)

En Sevilen Motosiklet Filmleri img

Çocukluğundan itibaren en sevdiği şeyin motosiklet üzerinde vakit geçirmek olduğunu söyleyen Ünlü film oyuncusu Ewan McGregor en sonunda bu tutkusunu yine kendisinin başrolde olduğu bir filme çevirmiş. İngiltere’den başlayıp; Avrupa, Rusya, Sibirya, Kazakistan, Moğolistan, Alaska ve Kuzey Amerika’yı geçip New York’a kadar motosikletiyle gelen McGregor, tüm bu macerayı dört bölümlük belgesel haline getirerek “işte motosiklet böyle sevilir be kardeşim” diye bağırmış.

One Week (2008)

En Sevilen Motosiklet Filmleri img

Ben Tyler’a (Joshua Jackson) kanser teşhisi konmuştur. Kanser bir hayli ilerlemiştir ve genç adam hemen terapiye başlasa bile hayatta kalma şansı pek yoktur. Son günlerini hastanede geçirmek istemeyen Ben, her şeyi bırakır, antika bir motosiklet satın alır ve Kanada’yı Toronto’dan başlayıp Vancouver adasına motorsikletle geçeceği uzun bir yolculuğa başlar. Bu yolculuğa kendini ve hayatın anlamın ı aramak için çıkan Ben, yolda ülkesini ve kendi hayatını bu kadar eşsiz kılan birçok şey keşfedecektir.

TT: Closer To The Edge (2011)

En Sevilen Motosiklet Filmleri img

TT’nin efsanevi yarışlarını ve Isle of Man’ın eşsiz yol yarışı geçmişini canlı bir şekilde anlatan bu 3D özellik belgesel, modern TT sporcularının neden dünyanın en tehlikeli yarışını kazanmak için hayatlarını tehlikeye attığını keşfedecek.

Why We Ride  (2013)

En Sevilen Motosiklet Filmleri img

Bryan H. Carroll yönetmenliğindeki yapım, “neden motosiklet sürüyoruz ?” sorusuna başarılı çekimleri ile “herkesin bir nedeni var” cevabını veren bir motosiklet belgeseli.

Hitting The Apex

MotosikletFilmleri

Hız tutkunlarının izlemesi gereken bir belgesel. Hızlı motor yarışlarının nasıl yapıldığını ne tür sorunlar yaşandığını yarışlara nasıl hazırlandığını uzun bir şekilde izleyiciye sunun güzel bir belgesel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.