Gerçekten çok güzel tasarlamışlar!

Elektrikli Motosiklet Devrimi’nin sonuncusu bize Hindistan’ın Bangalore kentinden çıkan elektrikli racing konsepti olan “Emflux One” şeklinde geliyor.

Elektrikli araçlar her yerde, özellikle de hava kirliliğinin büyük bir endişe kaynağı olduğu yüksek nüfus yoğunluğuna sahip yerlerde daha fazla ihtiyaç duyuluyor. Şimdi, elektrikli motosikletler yalnızca Hindistan’da değil, dünya çapında her ülkede arge kapsamında daha çok çalışmalara sahne oluyor. Bu işe yeni başlayan Emflux Motors, Hindistan’daki elektrikli araçlar hakkındaki fikirlerinin “yavaş, sıkıcı, zayıf, kötü tasarlanmış ve güvenilmez” olduğunu itiraf ediyorlar.

Emflux motorları tüm bu yanlış anlamaları kırmak ve iyi tasarlanmış, hızlı, sağlam ve kaliteli motosiklet. Bu motosiklet üretime girerse, sadece Hindistan’da değil, muhtemelen tüm dünyada bir yarışmacı olacak. Emflux Motors yaklaşık iki yıldan beri var ve kısa zamanda çalışan bir prototip olması oldukça etkileyici. Şirket beş kişiyle başladı ve şu anda 21 kişiler.

Şirket kendini sportiflerle, hatta motosikletlerle sınırlandırmıyor. Emflux’ün kurucu ortağı ve baş tasarımcısı Vinay Raj Somashekhar, “Bir elektrikli süper motor çalışması için teknolojiler geliştirdiğimizde, istediğimiz her tür aracı yapmamız bizim için daha kolay olacak” diyor.

Görünüşünün ötesinde, Brembo frenleri, LED ışıkları ve Öhlins süspansiyonunu kullanıyor. ABS ve çekiş kontrolüne sahiptir. Üretim sürümünden beklenen performansın % 40’ı olmasına rağmen, prototip formunda 200 km saat azami hız ile üç saniyede 0-100km saat arasında gidebiliyor. Nihai üretim sürümünde 169kg ağırlığında olması ve son versiyonunun yaklaşık altı yüz bin rupi (47.000 Tl ) olduğunu tahmin ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.