Bursa Hamak Festivali… Hamak Festivali
“Sallanırken Esneyen Festival” temasıyla Bursa Balat Atatürk Ormanı’nda bu yıl ikincisi düzenlenen Bursa Hamak Festivali, renkli görüntülere ev sahipliği yaptı.
11-12 Ağustos tarihlerinde Balat Atatürk Ormanı’nda gerçekleştirilen festivalde; çeşitli sanat atölyeleri, yeme içme ve hediyelik eşya standları, hamak pazarı, nostaljik oyunların yanı sıra yarışmalar ve gösteriler yer aldı.  Geçtiğimiz yıl olduğu gibi yine halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleşen festivalde ilk gün DJ Furkan Kozanlı gün boyu hamak severlere müzik ziyafeti yaşatırken, ‘Mavi Atölye’ ile ziyaretçiler drama eğitmenleri Almıla Bayraktar ve Osman Dönmez önderliğinde yaratıcılıklarının sınırlarını keşfetti.
Bursa Hamak Festivali Yoga
Bursa Hamak Festivali Yoga
Çocuklara yönelik Topla tanışma
Kurt-kuzu, Eşini bul, Sırtımda kimin eli var?, Davul-zurna-bir iki üç, Tonki-ponki ve yetişkinlere yönelik masal dramatizasyonu ile keyifli anlar yaşandı. İlk günün akşamı Mehmet Kandemir ve Norma Jooza’nın muhteşem poi gösterisi izleyenleri büyülerken kimi gerçek hikayelerden esinlenilerek çekilen İnsanat Kısa Film Gösterimleri de hamak severlere duygusal anlar yaşattı.  
Festivalin süresince gerçekleşen diğer etkinlikler ise şöyleydi;
 FujiFilm sponsorluğunda fotoğrafçılık atölyesi, Dube Sanatevi sponsorluğunda ebru atölyesi, Hobizu sponsorluğunda ‘Sen Boya’ yastık boyama atölyesi, Smilenaworld Semra Bayrak ile ‘örgü ile ağaç süsleme’ atölyesi, Okuantum Yoga Eğitmeni Güneş Aras ile yoga, Profesyonel Yelkenci Yasin Batur ile düğüm teknikleri atölyesi. Hamak Festivali Alev Show
Pazar günü yoğun bir katılımın gerçekleştiği festivalde katılımcılar;
Badminton, Tavla, Voleybol, Halat çekme, Topuk ile Penaltı gibi gün boyu süren turnuvalarda hünerlerini sergiledi ve turnuva birincileri çeşitli ödüllerin sahibi oldu. Neyzen Akustik, verdiği konser ile günün yorgunluğunu alırken eğlenceli ve duygusal anların bir arada yaşandığı iki saatlik Sunay Akın gösterisi ile festival son buldu.  Hamak Festivali

Bursa Hamak Festivali 2018” te bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir