Bora-Hansgrohe Takımı Yarışçısı Ackermann, “Mutluyum çünkü bir bisikletçi olarak hayalimi yaşıyorum” diyor.

Pascal Ackermann, Bora-Hansgrohe’nin, Fucecchio’daki ilk kitle finalini etkileyici hız ve güven şovuyla kazanan İrlanda’lı Sam Bennett’in önündeki Giro d’Italia için sprinter yerini almaya doğru kararlı olduğunu gösterdi.

Bennett, geçen yılki Giro d’Italia’da üç etap kazandı ve Peter Sagan ile birlikte Fransa takımı Tour de France’a liderlik etti ve 2019’da tekrar geri dönmeyi umdu. Ancak, Bora-Hansgrohe yönetimi 25 yaşındaki Ackermann’ın alacağını açıkça belirtti. Alman milli şampiyonu formasıyla görünüşe göre Alman takımı için önemli bir faktör. Ackermann, “Takımın Giro d’Italia’ya kimin gitmesi gerektiğine karar vermesi kolay değildi, ancak sanırım benim için gittiler çünkü geçen yıl daha genç ve bazı iyi performanslar gösterdim” dedi.

İlk Giro d’Italia Grand Tour’a çıktı. “Geçen sene bir Grand Tour’da sürmek istedim, ancak çok fazla yarışçımız olduğu için beklettiler. Bu yıl bana bir şans verdiler ama bana odaklanmam gerektiğini ve iyi durumda olduğumu söylediler. Umarım geri ödedim. Ekibin bana gösterdiği inanç. “Takımım yüzde 100 geride kaldı ve onlar için yüzde 100 çalışıyorum. Bunun iyi bir ilişki olduğunu düşünüyorum. Onlara benden bekleneni verebileceğim için mutluyum.”

Bu da dikkatinizi çekebilir : Türkiye’de Bisiklet Altyapısına Uygun İnşa Edilen Tek Kampüs.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.